Про АБЛ

Аматорська Баскетбольна Ліга Рівненщини

                АБЛР – розпочала свій перший сезон 2002 року. Як і будь який проект АБЛР має кілька завдань, а саме:

–          сприяння фізичному, духовному та моральному розвитку громадян України;

–          залучення широких мас населення, особливо молоді, до систематичних занять баскетболом, розвиток масового баскетболу;

–          підвищення майстерності рівненських баскетболістів;

–          підготовка команд та гравців для участі в офіційних місцевих і міжнародних змаганнях, чемпіонатах та кубках України з баскетболу;

–          пропагування і поширення ідеї здорового способу життя та проведення оздоровчої діяльності;

–          пропагування християнської моралі та етики, як сукупності норм, що покликані регулювати стосунки між людьми в сім’ї та суспільстві, виховання громадської культури, національної гідності та поваги до загальнолюдських цінностей.

За роки існування в лізі приймали участь різні команди Рівненської та Волинської області. В першому чемпіонаті приймало участь 8 команд. Пізніше при АБЛР була створена вища та перша ліга серед чоловічих команд, та вища ліга серед жіночих команд. Але в зв’язку з малою кількістю обслуговуючого складу ліги та суддівської колегії, а також з малою кількістю спортивних залів належної якості в місті, було припинено проведення першої ліги серед чоловічих команд та вищої ліги жіночих команд. Також неодноразово чемпіони нашої АБЛР приймали участь в фінальних частинах чемпіонатів в рамках Всеукраїнської Аматорської Баскетбольної Ліги, займаючи призові та перші місця. Були також проведені турніри за участю іноземних гостей з США, а саме турнір під назвою фестиваль аматорського баскетболу “Sport chaplains”. Для підтримки та популяризації баскетболу серед учасників ліги в літній період було проведено неодноразово кубки з стрітболу в місті Рівному. Було проведено майстер клас діючих тренерів вищої школи США для тренерів АБЛР. За результатами опитування тренерів команд Ліги, Директорату АБЛ та опитування на офіційному сайті АБЛ, визначалися лауреати сезонів в номінаціях: «Кращий тренер», «Кращий арбітр», «Серце команди», «MVP Плей-офф», «MVP Чемпіонату», «Кращий бомбардир», «Кращий центровий», «Кращий асистент», які разом з трьома переможцями у конкурсах, нагороджуються призами.

За 12 років існування ліги найбільш титулованими командами серед усіх команд, які брали участь є БК Університет Україна, БК Сарни, БК Лавісс, БК Будсервіс.

В 12 чемпіонаті беруть участь 8 команд: Лавісс, Будсервіс, Магнат-МЕГУ, Водник, Флеш, ОСДЮШОР, Енергетик, Baltic-House.

Формат проведення  АБЛ 2014-2015 року зазнає певних змін. Новим для ліги буде те, що вона буде входити до групи «Центр» відкритого чемпіонату Рівненської області серед чоловічих клубних команд сезону 2014-2015 років. Крім АБЛ, яка представляє центральну групу, змагання також будуть проводитися в групі «Північ» (Березнівський, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Костопільський, Рокитнівський, Сарненський райони, м. Кузнецовськ) та групі «Південь» (Гощанський, Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Корецький, Млинівський, Острозький, Радивилівський, Рівненський райони, м. Дубно, м. Острог).

Чемпіонат області буде проходити у два етапи. Протягом регулярного чемпіонату з вересня 2014 року до травня 2015 року команди будуть змагатися у групах. На другому етапі чемпіони груп «Північ» і «Південь» та 2 найкращі команди групи «Центр» розіграють в 2 кола між собою головні призи відкритого чемпіонату Рівненщини. Загальне керівництво і контроль за організацією та проведенням Відкритого чемпіонату Рівненської області серед чоловічих клубних команд сезону 2014-2015 років здійснюють управління у справах молоді та спорту Рівненської облдержадміністрації, Рівненська обласна федерація баскетболу та Громадське об’єднання “Баскетбольний клуб “БК-93””.

В командах Аматорської баскетбольної ліги грають чимало діючих гравців основного складу БК-93 Пульсар: Іван Приступа, Дмитро Тимощук, Олексій Волошин, Сергій Роман, Назар Кісільчук, Олег Демчук, Степан Чорнолоз, Віталій Тишкун та інші.

Окрім вищеперерахованих молодих гравців, в командах ліги грають досвідчені професіонали, екс-гравці нашої команди В’ячеслав Ковалевський та Вадим Скиданов. В раді ігор брали участь Анатолій Дубнюк, Андрій Костко та Віктор Герасимчук.

Команди ліги сформовані із справжніх любителів баскетболу, які грають в улюблену гру роками. Це робить АБЛ яскравою та цікавою для перегляду лігою. Матчі проходять кожного тижня з вівторка та четвер в трьох спортзалах:

Зал технікуму технологій та дизайну (ТТД) (м. Рівне, вул. Литовська, 53)

Зал Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) (м. Рівне, вул. В. Чорновола, 49а)

Запрошуємо любителів баскетболу відвідувати матчі АБЛ!

Start a Conversation

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *